Patriks Ness “Septiņas minūtes pēc pusnakts”

“Briesmonis ieradās pēc pusnakts. Tā jau briesmoņi parasti dara. Bet ne jau briesmoni Konors O’Mailijs bija gaidījis. Viņš bija gaidījis vienu no saviem murgiem: to, kas viņam rādījies gandrīz katru nakti, kopš mamma uzsāka ārstniecības terapiju, to, kur ir tumsa, vējš un kliedzieni… Briesmonis tomēr ir citāds. Viņā ir kaut kas sens, kaut kas mežonīgs. Un viņš vēlas no Konora kaut ko briesmīgu.
VIŅŠ VĒLAS PATIESĪBU.”

Zvaigzne ABC

Pirms šīs grāmatas lasīšanas biju jau iepazinusies ar daudzām citām atsauksmēm (ja tā godīgi – to apkārt tolaik bija tik daudz, ka grūti būtu izvairīties no viedokļiem par šo grāmatu/filmu šur un tur), tādēļ nemanot jau sevi gatavoju kārtīgam raudāšanas festivālam. Es nezinu – varbūt man nav sirds, esmu pārstrādājusies un izdegusi, tādējādi maksimāli izsmeļot savas enerģijas rezerves, kuras iepriekš mēdzu lietot, lai izpaustu jebkādas emocijas – bet, lasot šo grāmatu, ne reizi nebiju tuvu asarām.

Jā, bija “grūtās lapaspuses” un mirkļi, kad sāpīgi ievelc asu elpu un nodomā “oj, nabags, tu pat nezini, kas tev priekšā, grāmatas varoni”.

Pirms noraksti mani kā totālu bezsirds robotu un kretīnu, es nesaku, ka grāmata ir slikta. Es teiktu diezgan laba. Bet kaut kā šķita pārāk bērnišķīga (kas šķiet pārsteidzoša, ņemot vērā tās tēmu). Bija pārāk grūti identificēties ar varoni, jo man bija grūti skatīties uz šādu situāciju ar tik ļoti maza bērna acīm.

Varbūt man vienkārši dzīvē pārāk ļoti veicas – tik ļoti, ka līdz galam nesaprotu šādus pārdzīvojumus un nepieciešamību tos aplūkot ar bērna fantāziju. Es totāli redzu, ka šī būtu ideālā grāmata, ko dot lasīt bērnam/jaunietim, kuram ir jāgatavojas vai jau jāsāk saskare ar sērām un tuvinieka zaudējumu.

Kopumā grāmatai dodu 3,5 ežus

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s