Cristin Terrill “Here Lies Daniel Tate”

Mācība: ticēt nevar nevienam.

Teitu (Tate) ģimenē beidzot atgriežas gaisma un prieks, kad negaidīti atrodas pirms 6 gadiem nolaupītais dēls Daniels… vai arī nē. “Daniels” īstenībā ir bēguļojošs jaunietis-bezpajumtnieks, kurš pagaidu patvēruma nolūkos uzdodas par sen nozudušo puisēnu, taču saprot, ka šie nav meli, no kuriem būs viegli aizbēgt, kā arī viņa jaunajai “ģimenei” ir savi noslēpumi.

Ja meklē kaut ko, ko “aprīt” dažās dienās/vienā dienā, kamēr prāts paralēli lasīšanai nepārtraukti bļauj “KOOOO?!”, šis ir tas, kas tev ir nepieciešams. Pavērsiens aiz pavērsiena, turklāt beigās tā arī nesaproti, kam tad īsti var ticēt.

Šķiet, ka sižets ir pārspīlēts un “dzīvē tā jau nekad nenotiktu”? Šeit pats labākais joks – autore iedvesmojās šai grāmatai no patiesiem notikumiem. Turklāt, šis nav no tiem gadījumiem, kad “inspired by true events” nozīmē izvilktu vienu mazu detaļiņu, bet viss pārējais ir tālu prom no patiesības. Šeit ir paņemts reāls gadījums, kad kāds ir ne vien bezkaunīgi uzdevies par sen pazudušu bērnu, bet ģimene arī ir noticējusi un uzņēmusi svešinieku savās mājās. Par šo gadījumu uzņemta arī dokumentālā filma The Imposter. Izlasot grāmatu un pēc tam noskatoties filmu, varu teikt, ka autore paņēmusi diezgan daudz detaļu no patiesā notikuma. Turklāt – šajā gadījumā īstenībā noticis daudz absurdāk nekā grāmatā.

Mīļākais citāts:

This is when the old me would have run.
The new me was starting to have too much to lose.

Kopā dodu grāmatai 4 ežus

Advertisements

2 thoughts on “Cristin Terrill “Here Lies Daniel Tate”

  1. Es “The Imposter” skatījos dažus gadus pirms grāmatas lasīšanas un arī skaidri saskatīju paralēles. Kur atradi info, ka autore iespaidojusies no šī reālā stāsta? Grāmata tiešām no “aprijamām”, aizraujoša un izklaidējoša.

    Publicējis 1 person

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s