Jo Nesbø, “The Snowman”

“Kad uzsnigs pirmais sniegs, viņš atkal kādu nogalinās…”

Oslo ir novembris, ir uzsnidzis pirmais sniegs. Jonasa mamma ir pazudusi un viss, kas no viņas palicis pāri, ir sniegavīrs ar viņas šalli. Tas, ko Jonass un detektīvs Harijs vēl nezina, ir tas, ka šis nav vienīgais šāds notikums šoziem.

Grāmata, kas mani turēja riktīgi “uz adatiņām” – kad it kā šķiet, ka gribi nolikt malā un varbūt beidzot pastrādāt, pamācīties, pagulēt, varbūt arī pārmaiņas pēc paēst, tad atkal jau notiek kaut kas jauns, nekas vairs nav tā, kā tu biji izshēmojis. Un tad atkal jāatgriežas cikla sākumā, kur turpini sev solīt to, ka “es jau tikai pabeigšu šito vienu nodaļu, tad man būs gana!”

Starpcitu, nesen iznāca arī filma (nemelošu, tas vispār bija iemesls, kādēļ uzzināju par tādas grāmatas eksistenci un izdomāju izlasīt). Diezgan meh – šī būs no tām reizēm, kad stipri ieteikšu labāk izbaudīt grāmatu un tad, ja gribēsies, paskatīties uz Maiklu Fasbenderu. Nevis nospilot sev svarīgākos notikumu pavērsienus salīdzinoši viduvējā izpildījumā – filma nebija slikta, vienkārši, ņemot vērā visu to materiālu, ko dāsni sniedza grāmata, diezgan liela vilšanās kā lasītājam. Bet šī varētu būt tā grāmata, kuru varētu diezgan izcili apspēlēt seriālā, pievēršot uzmanību visām detaļām.

Kopumā dotu grāmatai 4 ežus:

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s