Shari Lapena “The Couple Next Door”

Lielisks trilleris, ko “apēst” dažu dienu laikā.

Spoilers ahead!

Markusa un Annas pirmais vakars ārpus mājas kopš viņu meitas Koras piedzimšanas pārvēršas par īstu elli, kad atgriežoties mājās viņu bērns ir pazudis bez pēdām. Grāmata sarakstīta pirmajā personā, katrā no nodaļām parādot cita varoņa skatupunktu, tādējādi parādot katra varoņa domas, šaubas un bailes.

Kaut gan grāmata ir tiešām aizraujoša, daudzi to mēģina salīdzināt ar The Girl On the Train, kas manuprāt ir drusku pāršauts pār strīpu. Lai tiktu novietota vienā plauktiņā ar The Girl On the Train un Gone Girl, šai grāmatai tomēr būtu vēl krietni jāpacenšas. Taču diemžēl ir jūtams tas, cik ļoti šī grāmata mēģina atdarināt iepriekšminētās. Viens no galvenajiem notikumu pavērsieniem tiek atklāts salīdzinoši agri, grāmatas vidū, ko varam novērot Gone Girl. Taču šajā tas nebija tik efektīvi, jo tam īsti nebija daudz jēgas. Vairāk pārņēma sajūta, ka kāds, kurš šo romānu jau bija lasījis, nejauši man izpļāpājās, kas notiks tuvāk beigām, līdz ar to lielākā daļa nākamo pavērsienu mani tā īsti nepārsteidza.

Grāmatai, šķiet, trūka arī kaut kāda “dziļuma”, prasījās, lai tai būtu vairāk slāņu. Un bija jūtams, cik ļoti autore vēlas atdarināt iepriekšminētās divas grāmatas, cenšoties katrā nodaļā atklāt mazu detaļiņu, taču izskatījās, ka stāsta otrajā pusē viņai sāka aptrūkties ideju par to, kas tas viss varētu būt. Tādēļ, nonākot pie beigām, tiek ievīts pavisam nevajadzīga slepkavība, kas, jā, pierāda kāda tēla mentālo nelīdzsvarotību.. bet par to mēs jau bijām pārliecinājušies, turklāt bērna nolaupīšana jau sen ir atrisināta, tādēļ bez šīm beigām varēja arī mierīgi iztikt.

Protams, man nav tikai sliktu lietu, ko teikt. Pat ja stāstam šis tas trūkst, lieliski bija attēlots vecāku izmisums, kā tas ietekmē viņus visos iespējamajos aspektos; kā mediji un apkārtējā sabiedrība reaģē un var ietekmēt situāciju. Kad tu pats sāc justies izmisis, pat ja tas nav tavs pazudušais bērns… pat ja tev vienkārši nav bērnu, vienkārši VAJAG lasīt tālāk, jo gribas uzzināt, kā viss beigsies un vai viss tiešām būs labi.

Mīļākais citāts:

“They are both living on coffee and despair.”

Kopumā dotu tai 3 ežus:

hh1cl22ahh1cl22ahh1cl22a

Advertisements

One thought on “Shari Lapena “The Couple Next Door”

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s